Tvorba webstránok

wordpressV tomto článku sa chcem rozpísať na tému tvorba webstránok. Veľmi nepriamo to naväzuje na predošlí článok, ktorý hovoril o tom, ako som sa naučil cudzí jazyk, pričom práve angličtina mi dáva tak široké možnosti, že sa môžem naučiť nové veci priamo z pohodlia domova – v mojom prípade ide o tvorbu webstránok, v ktorej som ako samouk celkom úspešný a mám za sebou už aj nejaké zákazky, za ktoré som dostal samozrejme celkom dobre zaplatené. Na to, že som sa to všetko naučil z netu, tak to je vcelku fajn, no nie?

Ako na tvorbu webstránok? Ako prvé si zohnajte kvalitné návody ohľadom xhtml a css. Toto je úplný základ a nemali by ste to vynechať. Časom pridajte PHP a mysql/databázy. S takýmto repertoárom už čo-to zvládnete. Odporúčam sa zamerať na najnovšie technológie, pri HTML ide o tzv. HTML 5 a pri CSS hovoríme o CSS 3. Tieto nové verzie nám ponúkajú nové možnosti, ktoré výrazne zlepšujú zážitok návštevníka webstránky.

Keď zvládnete toto, tak odporúčam prejsť na wordpress – je to CMS systém, na ktorom beží veľmi veľká časť webstránok na internete – dokonca aj táto stránka. Je to systém, ktorý výrazne zjednoduší prácu na webstránke, v postate môžete robiť väčšinu veci drag & drop spôsobom.

Advertisement
Tvorba webstránok

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s